مبل ال شکل

مبل­ ها انواع مختلفی دارند که یکی از پرکاربردترین آن­ها مبل ­هایی به شکل L است. این مبل از قرار گرفتن چند تکه مبل در کنارهم تشکیل شده است. به عبارتی تکه­ های این مبلمان به صورتی است که به شکل ال انگلیسی (L) در می ­آیند. برخی از تکه ­های این مبل تک دسته هستند یا در کل دسته ندارند. مبل های L شکل جزو مبل ­های راحتی محسوب می­ شود که برای استراحت کردن گزینه بسیار مناسبی است. با گذشت زمان این نوع مبل در بین افراد بسیار محبوب شد حال امروزه طراحی ­های مختلفی از آن میبینیم که بسیار شیک و حتی سلطنتی نیز می ­باشند. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل ­تری در رابطه با مبل ال شکل و دلیل استفاده از آن را در اختیارتان بگذاریم. با ما همراه باشید.

اهمیت خرید مبل L

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم مبل ال جزو مبل­ های محبوب در بین مردم است. به همین خاطر قصد داریم در ادامه به چند دلیل مهم برای خرید مبل ال بپردازیم.

اشغال فضای کمتر

مبل ال شکل

یکی از مهم­ترین دلایلی که هر فرد رو به سمت خرید مبل­ های ال شکل می­برد این است که در مقایسه با سایر مبلمان فضای کمتری را اشغال می­کنند. مبل­ ها جزو المان­ هایی هستند که در دکوراسیون داخلی خیلی تاثیر گذار می­توانند باشند زیرا بیشتر از سایر لوازم به چشم می­آیند به همین خاطر استفاده درست از آن متناسب با فضا بسیار مهم است. در حالت کلی علاوه بر راحتی٬ این نوع مبل موجب می­شود که فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار بگیرد. همچنین به دلیل افزایش روز افزون جمعیت مساحت خانه ­ها رو به کوچک­تر شدن هستند به همین خاطر استفاده از مبلمانی که فضای کمتری را اشغال می­کنند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مبل­های L شکل هم فضای زیادی برای نشستن مهیا می­کنند و هم فضای کمی از محیط را اشغال می­کنند.

مبلمان ال شکل اغلب در کنج خانه­ ها قرار می­گیرند به همین خاطر بیشتر فضای نشیمن را نمی ­گیرند. مشتریان با توجه به نیاز٬ سلیقه و فضایی که دارند برای آن­ها از میز جلوی مبل استفاده می­کنند.

ایجاد حس صمیمیت در بین افراد

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این نوع مبلمان فاقد دسته و بهم چسبیده هستند و در نهایت به شکل L می باشند. در این مبلمان نشیمن ­ها نزدیک بهم می­باشند به همین خاطر افرادی که از آن استفاده می­کنند بهم نزدیک­تر می ­شوند.  همین مورد می­تواند صمیمیت در بین افراد بیشتر کند. این مبلمان برای برگذاری مهمانی ­های دوستانه و صمیمی بسیار پیشنهاد می­شود.

همخوانی با هر سبک دکوراسیون داخلی

مبل ال شکل

امروزه افراد برای دکوراسیون داخلی منازل و دیگر محیط ­های خود از سبک ­های مختلفی استفاده می­کنند. مبلمان ال شکل در شکل و طرح­ های مختلفی در بازار وجود دارند به همین خاطر آن­ها با هرسبکی جور درمی ­آیند و می­توان با هرسبک دکوراسیون داخلی آن­ها را چیدمان کرد. در گذشته از مبل ال تنها برای مبلمان راحتی استفاده می­کردند اما امروزه مدل سلطنتی مبل مدل ال هم در بازار وجود دارد و همه افراد با هر سلیقه ­ای که دارند از این نوع مبل می­توانند تهیه کنند.

مبلمان ال به دلیل مینیمال بودنشان هم جزو مبل ­هایی هستند که در هرسبکی قابل استفاده می­باشند. لازم به ذکر است که این نوع مبلمان برای محیط ­هایی که به سبک مدرن دکوراسیون شده ­اند بسیار مناسب است.

مناسب برای فضاهای بزرگ

مبلمان L شکل تنها برای فضاهای کوچک طراحی نشده اند و برای محیط‌هایی که متراژ بالایی نیز دارند هم مناسب است. بدین صورت که برای خانه‌های بزرگ که قصد چیدمان چندین دست مبل را دارند هم٬ از مبلمان ال شکل استفاده می‌کنند. حتی می‌توان گفت که یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانه‌های بزرگ مبل‌های ال شکل می‌تواند باشد.

در فضاهایی که متراژ بالا دارند بهتر است مبل‌های ال شکل را وسط نشیمن گذاشت زیرا با استفاده از این مبل‌ها می‌توان فضای دیواری بیشتری را ایجاد کرد و به کمک آن‌ها فضاها را دسته بندی کرد. همچنین موجب می‌شوند راحت تر مبلمان دیگر را قرار داد.

استفاده به جای تختواب

راحتی این مبل ­ها به اندازه­ ای است که به جای تختواب هم می­توان از آن استفاده کرد. از این نوع مبل برای نشستن­ های غیر رسمی و همچنین خواب هم استفاده می­شود. مبلمان L شکل برای افرادی که علاقه به لم دادن روی مبل و تلویزیون نگاه کردن دارند پیشنهاد می­شود.

تفکیک­ فضاهای داخل خانه

مبلمان ال شکل مزیت­ های فراوانی دارد که یکی از مهم­ترین آن­ها این است که به کمک مبل ال شکل شما می­توانید فضای داخل خانه به راحتی تفکیک کنید یعنی می­توانید نشمین را از پذیرایی و یا محل غذاخوری منزل خود جدا کنید. اغلب خانه­ هایی که از مبل ال شکل استفاده کرده اند از نظم بیشتری برخوردار هستند.

مبل L با هرجنسی

مبل ال شکل

یکی از مزیت ­هایی که این نوع مبلمان در مقایسه با سایر مبل ­ها دارند این است که آن­ها را در هر جنسی می­توانید تهیه کنید. سلیقه افراد برای انتخاب جنس پارچه بسیار متفاوت است٬ برخی افراد به مبلمان چرم و برخی دیگر به مبلمان پارچه ­ای علاقه دارند. این افراد می­توانند به سلیقه خود نوع پارچه برای مبل را مشخص کنند.

قیمتی ارزان­تر

جالب است بدانید که قیمت این نوع مبلمان در مقابل سایر مبل ­ها ارزان­تر است. زیرا میزان زمان٬ متریال روکش و اسکلتی که برای این نوع مبلمان صرف می­شود به مراتب کمتر از سایر مبل ­ها است.

Related Blogs